Manekiny

Wieszak, stojak i manekin na biżuterię – jak ją uporządkować?

Wieszak, stojak i manekin na biżuterię – jak ją uporządkować?

Masz dużo zwisającej biżuterii? Aby ją wyeksponować i zapobiec jej niszczeniu się i plątaniu, warto zdecydować się na specjalne akcesoria do jej przechowywania. Co wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

Jak przechowywać biżuterię?

Biżuteria, niezależnie od jej wartości, wymaga właściwego przechowywania. W przeciwnym przypadku będzie szybciej się niszczyła – plątała, rysowała, pękała. Brak porządku w dodatkach utrudnia również ich wyszukiwanie.

Szczególny problem z przechowywaniem dotyczy biżuterii wiszącej, która podatna jest na plątanie, na przykład jak długie łańcuszki czy wiszące kolczyki. Wtedy duże znaczenie ma wybór właściwego sposobu jej przechowywania, aby mogła posłużyć na wiele lat i stale wyglądać atrakcyjnie.

Zwisające naszyjniki, bransoletki czy kolczyki można przechowywać na wiele sposobów. Przy wyborze duże znaczenie ma przede wszystkim rodzaj biżuterii, a także przestrzeń, w której będzie ona umieszczona. Do dyspozycji jest kilka sposobów, więc przyjrzeliśmy się im bliżej.

Przechowywanie wiszącej biżuterii – co wybrać?

Do przechowywania wiszącej biżuterii konieczne jest zastosowanie takich akcesoriów, które będą zapobiegały jej niszczeniu się. Jednocześnie mogą posłużyć do jej wyeksponowania. Mogą być to wieszaki, stojaki i manekiny na biżuterię.

Wieszak na biżuterię

Najprostszym sposobem, by przechowywać biżuterię wiszącą, jest wieszak na biżuterię. Wieszak w formie haczyka może być umieszczony na ścianie, meblu, tablicy korkowej. Najlepiej, aby na jednym wieszaku nie wisiało zbyt dużo biżuterii, dlatego ich liczbę należy dopasować do swojej kolekcji.

Stojak na biżuterię

Dostępne są także stojące wieszaki na biżuterię, które można umieścić na komodzie, toaletce. Mają różne kształty, na przykład przypominają drzewo. Stojak na biżuterię może być też połączony z lusterkiem.

Manekin na biżuterię

Ciekawym sposobem, aby wyeksponować biżuterię, będzie też manekin na biżuterię. Ma on formę manekina, ale jest od niego mniejszy. Będzie świetnie wyglądać w aranżacjach w stylu vintage, shabby chic.

Sprawdź także