Manekiny damskie

Manekiny damskie należą do tej grupy manekinów, które dość jasno odzwierciedlają konkretną płeć. Obecnie producenci manekinów tworzą zupełnie innowacyjne modele, które doskonale sprawdzają się w świecie mody.

Manekiny damskie – zastosowanie

Manekiny damskie znajdziemy choćby na różnego rodzaju witrynach sklepowych. Powszechnie są wykorzystywane również w krawiectwie. Oczywiście bez manekinów nie mogą obejść się niektóre pokazy mody. Dla projektantów wybór różnorodnych modeli i wariantów manekinów jest niezwykle cenny. Co ciekawe, a o czym nie wszyscy wiemy, manekiny mogą również stanowić interesujący element dekoracyjny pomieszczenia. Manekiny możemy spotkać choćby w garderobach, gdzie mogą z ciekawym efektem zastąpić choćby klasyczny wieszak.

Manekiny sklepowe damskie

Decydując się na wybór odpowiedniego manekina do swojego sklepu, przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę to, jaką pozycję powinien manekin reprezentować. Wyróżnia się dwie pozycje manekina– pozycja w ruchu, a także pozycja stateczna. Oczywiście to jaki manekin wybierzemy, będzie miało decydujące znaczenie na to, jak będzie reprezentowała się nasza odzież. Obecnie trendy charakteryzuje się tym, że zasadniczo sklepach rzadko można spotkać manekiny w pozycji w ruchu. Najczęściej takowe wykorzystywane są w sklepach zajmujących się sprzedażą ubrań sportowych.

Manekiny damskie – jakie kolory?

Manekiny damskie dostępne w sprzedaży charakteryzują się dość dużym wachlarzem różnego rodzaju kolorów. Najczęściej jednak wykorzystuje się manekiny w kolorze białym. Dzięki temu znacznie bardziej można podkreślić głębię barw prezentowanych na nich ubrań. Niemniej jednak jeśli chcemy wyeksponować odzież w kolorach białych, lub też w jasnych odcieniach, to zdecydowanie lepiej jest do tego celu wykorzystać manekiny w kolorze czarnym.

Manekiny damskie całopostaciowe

Manekiny damskie mogą występować również w formie całopostaciowej. Jednak tego rodzaju manekiny niespecjalnie wykorzystywane są w celu prezentacji bielizny. W tym wypadku bardziej powszechne są manekiny częściowe, które symulują konkretną część ciała.