Manekiny

Manekin fryzjerski – głowa manekina dla początkującej fryzjerki

Manekin fryzjerski – głowa manekina dla początkującej fryzjerki

Ćwiczenie czyni mistrza. To powiedzenie dotyczy również fryzjerów, którzy biegłość w swoim fachu uzyskują na podstawie treningu. Cięcie i stylizowanie włosów nie zawsze jest jednak możliwe na klientce lub na kliencie. Wtedy nieocenioną pomocą jest manekin fryzjerski. Jaki rodzaj manekina wybrać dla początkującej fryzjerki?

Dlaczego warto kupić manekin fryzjerski?

Pomoc jak głowa manekina polecana jest przede wszystkim dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swój trening fryzjerski. Za jej pomocą można zdobyć podstawowe umiejętności i utrwalić swój warsztat.

Również manekin fryzjerski bardzo często wykorzystywany jest podczas szkoleń oraz stosowany w trakcie pokazów czy konkursów. Sprawdzi się też dla osoby lubiącej wykonywać różnorodne fryzury.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje manekinów fryzjerskich, dlatego można dopasować je indywidualnie pod kątem swoich potrzeb oraz budżetu przeznaczonego na zakup.

Manekin do czesania włosów – co wybrać?

Najlepszy manekin do robienia fryzur to taki, który będzie wyróżniał się wysoką jakością włosów oraz ich trwałością. Dzięki temu może on posłużyć na długi czas. Również powinien być on stabilny, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze.

Przy wyborze odpowiedniego manekina fryzjerskiego warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Rodzaj włosów

Dobry manekin do robienia fryzur powinien być wyposażony we włosy naturalne albo we włosy syntetyczne typu Hot Fibre, które określane są także jako włosy termiczne. Takie włosy mogą być stylizowane na gorąco, na przykład do wykonania loków.

Długość włosów

Dłuższe włosy dają więcej możliwości, jednak w praktyce nie każda klientka salonu fryzjerskiego ma włosy długie. Stąd też można zdecydować się na kupno kilku manekinów o różnych długościach włosów lub przyciąć je samodzielnie.

Płeć manekina

Najczęściej kupowany manekin do czesania włosów to manekin damski, ale w sprzedaży dostępne są także modele męskie.

Rodzaj statywu

Statyw powinien pozwalać na wygodne korzystanie z manekina podczas przygotowywania fryzury. Treningowa główka może być umieszczona na podstawie pozwalającej na jej zamocowanie na stole albo na wysokim statywie.

Zawartość zestawu

Przy zakupie manekina warto także sprawdzić, co wchodzi w skład zestawu. Niektóre manekiny oferowane są ze statywami, akcesoriami fryzjerskimi do czesania i upinania fryzur.

Gdzie można kupić manekin fryzjerski?

Obecnie manekiny fryzjerskie można kupić w wielu punktach sprzedaży, między innymi w sklepach dostarczających wyposażenie dla salonów fryzjerskich oraz w sklepach oferujących manekiny.

Zamówienia na główki treningowe dla początkujących fryzjerów można również składać w internecie.

Sprawdź także