Manekiny

Trening bokserski – jaki manekin treningowy wybrać?

Trening bokserski – jaki manekin treningowy wybrać?

Chociaż manekiny często kojarzą się nam z odzieżą, to jednak pod tym terminem znajdują się również innego rodzaju produkty imitujące ludzką sylwetkę. Wśród nich znajduje się manekin treningowy dedykowany dla amatorów sportów walki. Jaki manekin do boksu i zapasów wybrać?

Manekiny w treningach sportów walki

Osoby wybierające sporty walki jak boks, MMA, judo czy zapasy poświęcają swój czas na zróżnicowane ćwiczenia. Wśród nich ważne są również te odbywające się z manekinem, który potrafi zastąpić przeciwnika.

Specjalny manekin treningowy pozwala na przeprowadzenie kompleksowego treningu. Duże wymiary oraz ciężar powodują, że taki manekin do bicia umożliwia efektywne ćwiczenia osobom początkującym i zaawansowanym.

Stosowanie manekinów jest jednocześnie bardzo bezpieczne – są one wykonane z materiałów żelowych albo ze skóry z trwałym wypełnieniem oraz zabezpieczeniem elementów.

Rodzaje manekinów treningowych

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje manekinów do sportów walki. Odpowiedni manekin do ćwiczeń powinien być dopasowany do dyscypliny sportu oraz do potrzeb osoby trenującej.

Manekiny dzieli się na dwa główne rodzaje:

  • manekiny bokserskie
  • manekiny zapaśnicze

Manekin bokserski

Profesjonalny manekin do boksu pozwala na ćwiczenie ciosów, dając wrażenie uderzania w rzeczywistego przeciwnika.

Żelowy manekin wolnostojący

To jeden z najczęściej stosowanych manekinów. Taki manekin bokserski wykonany jest z żelowego materiału, który daje realistyczne odczucie przy uderzeniu. Wyróżnia się jednocześnie wysoką trwałością. Regulacja wysokości pozwala na dopasowanie do wzrostu osoby trenującej. Taki manekin treningowy stojący wyposażony jest w bazę wypełnianą wodą lub piaskiem, co zapewnia jego maksymalną stabilność.

Worek treningowy profilowany

W sprzedaży można znaleźć także worki treningowe profilowane na kształt sylwetki. Worki przeznaczone są do podwieszenia (sprawdź wieszak na worek treningowy)

Manekin zapaśniczy

Do trenowania stosowane są także specjalne manekiny zapaśnicze, które używane są także przez trenujących judo, MMA i inne sporty walki.

Do tej kategorii zaliczają się manekiny stojące, dwunożne, a także manekiny siedzące. Manekin zapaśniczy wykonany jest ze skóry naturalnej z wypełnieniem. Do wyboru są różne modele pod kątem ich wzrostu oraz wagi.

Sprawdź także