W ofercie manekinów krawieckich i sklepowych można znaleźć ogromny wybór propozycji, które spełnią oczekiwania sprzedawców, a także będą dopasowane do konkretnego rodzaju odzieży czy pod konkretnego klienta. Obok klasycznych manekinów damskich, męskich i dziecięcych, sporą grupę propozycji stanowią manekiny specjalne, które doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie klasyczny manekin nie do końca spełni swoje zadanie. Wśród manekinów specjalnych z pewnością warto wyróżnić manekiny plus size, przeznaczone do prezentowania i ekspozycji odzieży w większych rozmiarach. Jeszcze do niedawna w sklepach stacjonarnych i internetowych na manekinach prezentowano wyłącznie najmniejsze rozmiarówki, związane przede wszystkim z faktem, że tylko takie manekiny były dostępne. Osoby, które szukały ubrań w większych rozmiarach nie miały więc możliwości zobaczenia, jak wybrane spodnie, bluzka czy sukienka prezentować się będą na pełniejszej sylwetce. Dziś to już nie problem – większość sklepów, które posiadają w ofercie odzież plus size, ma manekiny specjalne o pełnych kształtach, które doskonale sprawdzają się do prezentowania takiej odzieży. W ofercie manekinów specjalnych można również znaleźć manekiny ciążowe, wyprofilowane w taki sposób, by imitować sylwetkę kobiety w ciąży, a także manekiny bieliźniane, przeznaczone do eksponowania bielizny czy strojów kąpielowych. Jeśli szukasz manekina do sklepu stacjonarnego czy internetowego lub na targi czy wystawy, warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd i kształty, ale również na jakość wykonania. Dobrej jakości manekiny powinny być solidne, trwałe, wytrzymałe, ustawione na mocnych podstawach. Dzięki temu nie będą przewracały się na każdym kroku. Warto również zwrócić uwagę na wygodę użytkowania – w tej kwestii świetnie sprawdzają się manekiny z ruchomymi elementami, między innymi kończynami. Nie tylko ułatwią zmianę ekspozycji, ale również będzie można zmieniać ich ustawienie czy postawę w zależności od rodzaju prezentowanej odzieży.

W ofercie manekinów krawieckich i sklepowych można znaleźć ogromny wybór propozycji, które spełnią oczekiwania sprzedawców, a także będą dopasowane do konkretnego rodzaju odzieży czy pod konkretnego klienta. Obok klasycznych manekinów damskich, męskich i dziecięcych, sporą grupę propozycji stanowią manekiny specjalne, które doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie klasyczny manekin nie do końca spełni swoje zadanie.

Rodzaje manekinów specjalnych

Wśród manekinów specjalnych z pewnością warto wyróżnić manekiny plus size, przeznaczone do prezentowania i ekspozycji odzieży w większych rozmiarach. Jeszcze do niedawna w sklepach stacjonarnych i internetowych na manekinach prezentowano wyłącznie najmniejsze rozmiarówki, związane przede wszystkim z faktem, że tylko takie manekiny były dostępne. Osoby, które szukały ubrań w większych rozmiarach nie miały więc możliwości zobaczenia, jak wybrane spodnie, bluzka czy sukienka prezentować się będą na pełniejszej sylwetce.

Dziś to już nie problem – większość sklepów, które posiadają w ofercie odzież plus size, ma manekiny specjalne o pełnych kształtach, które doskonale sprawdzają się do prezentowania takiej odzieży. W ofercie manekinów specjalnych można również znaleźć manekiny ciążowe, wyprofilowane w taki sposób, by imitować sylwetkę kobiety w ciąży, a także manekiny bieliźniane, przeznaczone do eksponowania bielizny czy strojów kąpielowych.

Jakość wykonania manekinów specjalnych

Jeśli szukasz manekina do sklepu stacjonarnego czy internetowego lub na targi czy wystawy, warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd i kształty, ale również na jakość wykonania. Dobrej jakości manekiny powinny być solidne, trwałe, wytrzymałe, ustawione na mocnych podstawach. Dzięki temu nie będą przewracały się na każdym kroku. Warto również zwrócić uwagę na wygodę użytkowania – w tej kwestii świetnie sprawdzają się manekiny z ruchomymi elementami, między innymi kończynami. Nie tylko ułatwią zmianę ekspozycji, ale również będzie można zmieniać ich ustawienie czy postawę w zależności od rodzaju prezentowanej odzieży.