Manekiny

Manekin medyczny: fantomy szkoleniowe do pierwszej pomocy

Manekin medyczny: fantomy szkoleniowe do pierwszej pomocy

Za pomocą nowoczesnych manekinów medycznych uczniowie kierunków medycznych mogą zdobywać nowe umiejętności. Są one również używane podczas kursów pierwszej pomocy. Jakie fantomy dostępne są obecnie w sprzedaży?

Nauka z manekinem medycznym

Nowoczesny manekin medyczny to duża pomoc dla każdej osoby, która chciałaby uzyskać przygotowanie do wykonywania różnych czynności medycznych. Modele tego typu pozwalają na zdobywanie umiejętności bez uczestnictwa pacjentów, a dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi i funkcjom ćwiczenia prowadzone razem z nimi są też tak efektywne.

Wśród najczęściej stosowanych manekinów znajdują się fantomy do resuscytacji, które przeznaczone są do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza tym w sprzedaży można znaleźć także inne fantomy medyczne ułatwiające zdobywanie ważnych zdolności w pracy lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego.

Fantomy do resuscytacji – pierwszej pomocy

Za pomocą sprzętu jak fantom do pierwszej pomocy można ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Manekin pozwala wtedy na udrożnienie dróg oddechowych poprzez odpowiednie odchylenie głowy, a następnie na wykonanie sztucznego oddychania oraz ucisków klatki piersiowej.

Manekiny medyczne dostępne są także w zawansowanym wariancie przeznaczonym do wykonywania defibrylacji. To modele, które pozwalają także na przeprowadzanie pomiarów przebiegu resuscytacji, co pozwala na doskonalenie techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W sprzedaży można znaleźć też dziecięcy manekin do pierwszej pomocy – tego typu manekiny odwzorowują wygląd ciała dziecka i pozwalają na prowadzenie treningu resuscytacji z uwzględnieniem jego sylwetki. Są to manekiny w formie noworodków oraz starszych dzieci.

Inne rodzaje manekinów medycznych

Poza manekinami do udzielania pierwszej pomocy w sprzedaży można znaleźć także innego rodzaju fantomy.

Manekin do nauki intubacji

Specjalny fantom szkoleniowy opracowany w celu nauki intubacji dróg oddechowych.

Manekin do nauki wkłuć

Za jego pomocą można ćwiczyć wkłucia w żyły w celu pobierania krwi, zakładania wenflonów.

Manekiny anatomiczne

Modele tułowia człowieka, które prezentują układy wewnętrzne.

Manekiny ratownicze

Manekiny człowieka, które przeznaczone są do używania podczas ćwiczeń ratowniczych. Powalają na trenowanie wyciągania osób znajdujących się w miejscach o trudnym dostępie i innych ćwiczeń ratunkowych.

Manekiny medyczne można zakupić obecnie w wielu sklepach prowadzących sprzedaż sprzętu medycznego. Z asortymentem producentów można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.

Sprawdź także