Manekiny

Jaki manekin do makijażu warto wybrać?

Jaki manekin do makijażu warto wybrać?

Ćwiczenie perfekcyjnego make-upu na własnej skórze nie zawsze jest proste. Nie zawsze też można skorzystać z pomocy modela. Właśnie dlatego z myślą o początkujących wizażystkach i makijażystkach powstały specjalne manekiny, dzięki którym można skutecznie doskonalić swoje umiejętności. Czym warto kierować się przy zakupie odpowiedniego manekina do ćwiczenia makijażu?

Kiedy kupić manekin do makijażu?

Manekin do makijażu to rodzaj pomocy, która przeznaczona jest w szczególności dla osób uczących się wykonywania make-upu w szkołach lub pragną samodzielnie doskonalić swoje techniki. Dzięki pomocy jak manekin manicure można wtedy wykonać łatwo i szybko bez konieczności angażowania w to żywego modela.

Tego rodzaju manekin ma formę głowy treningowej, która najczęściej pozbawiona jest włosów. Profesjonalna głowa do makijażu wykonana jest ze specjalnego materiału ułatwiającego wykonywanie na nim make-upu z użyciem standardowych kosmetyków. Następnie można je zmyć.

Do produkcji takich pomocy najczęściej stosuje się winyl, który jest materiałem trwałym, wytrzymałym, odpornym na wilgoć. W efekcie manekin do ćwiczenia makijażu może posłużyć na lata. W sprzedaży dostępne są także głowy wykonane z silikonu, który przypomina skórę człowieka. Dzięki temu także świetnie sprawdza się do ćwiczeń make-upu.

Manekin do makijażu – co wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje głów treningowych przeznaczonych do wykonania make-upu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

Materiał

Dobry manekin do makijażu powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału, aby posłużyć na lata. Najczęściej jest to manekin winylowy albo manekin gumowy z silikonu.

Wymiary

Najlepiej, aby manekin miał wymiary odpowiadające realistycznym wymiarom twarzy człowieka.

Kolor

Jaśniejsza skóra sprawi, że na manekinie będzie można łatwiej używać kosmetyków, na przykład wykonać konturowanie.

Oczy

Najlepiej, aby manekin do ćwiczeń makijażu miał przymknięte oczy, co pozwala na łatwe wykonanie makijażu tej części twarzy.

Statyw

Najczęściej manekin do makijażu jest z tyłu spłaszczony, dlatego może być umieszczony na stole. Dodatkowym plusem będzie umieszczony z tyłu otwór, który pozwala na zastosowanie statywu.

Manekin do malowania paznokci – do ćwiczeń manicure

W kontekście manekinów do makijażu warto wspomnieć o jeszcze jednym typie manekinów używanych w ćwiczeniach przez wizażystki – to manekin do malowania paznokci.

Manekiny do malowania paznokci mają formę sztucznej ręki. Pozwala ona na wykonanie manicure, w tym na stosowanie sztucznych paznokci, malowanie ich lakierami, zdobienie. Po wykonaniu manicure można go zmyć.

Sprawdź także