Manekiny

Manekin duch. Co to jest? Jak z niego korzystać?

Manekin duch. Co to jest? Jak z niego korzystać?

Wśród wielu dostępnych w sprzedaży manekinów znajduje się manekin duch. Czym dokładnie jest tego typu manekin? Jakie ma on zastosowanie? W jaki sposób z niego korzystać? Sprawdź najważniejsze informacje!

Czym jest manekin duch?

Pod pojęciem jak manekin duch znajduje się rodzaj manekina, który jest przeznaczony do wykonywania zdjęć ubrań.

Manekin duch to rodzaj białego manekina, który jest wykonany ze specjalnego włókna. Powoduje ono, że manekin zlewa się z białym tłem i eliminuje odblaski. Podczas robienia zdjęć ubrań znajdujących się na manekinie duchu można uzyskać efekt ich zawieszenia w powietrzu.

Tego typu manekiny wyróżniają się zdejmowalnymi elementami tułowia – odczepianymi rękoma, wyciąganymi elementami dekoltu, aby łatwiej fotografować ubrania z krótkim rękawem, większym dekoltem.

Manekin duch – jakie ma zastosowanie?

Za pomocą manekinów duchów wykonuje się zdjęcia ubrań typu duch przeznaczone głównie dla sklepów internetowych, na strony internetowe producentów odzieży, do katalogów modowych.

Wykorzystanie manekinów duchów pozwala na zredukowanie kosztów związanych z sesją zdjęciową – nie ma wtedy potrzeby angażowania modelki.

Zdjęcia ubrań typu duch – jak je wykonać?

Aby wykonać zdjęcia ubrań typu duch, konieczny będzie manekin duch oraz aparat fotograficzny wyposażony w lampę błyskową lub lampa fotograficzna. Konieczne jest także białe tło, na którym będzie ustawiony manekin. Ponadto należy zadbać o oświetlenie planu zdjęciowego.

Przygotowanie manekina

Na początku należy przygotować manekin do wykonania sesji zdjęciowej. Należy odpowiednio go ustawić i ewentualnie zdjąć jego elementy.

Założenie odzieży

W następnej kolejności należy założyć ubrania na manekin duch i zadbać o to, aby były one atrakcyjnie wyeksponowane.

Odpowiednie światło

Aby zdjęcia się udały, konieczne jest kierowanie strumienia światła białego z lampy błyskowej lub lampy fotograficznej na manekin na białym tle. Należy pamiętać o tym, że barwa światła powinna wynosić 5500 K.

Obróbka zdjęć

Gdy po wykonaniu zdjęć widoczne są elementy manekina, należy usunąć je w programie do obróbki graficznej.

Sprawdź także