Manekiny

Manekin ozdobny – stylowa dekoracja do sklepu odzieżowego

Manekin ozdobny – stylowa dekoracja do sklepu odzieżowego

Ozdobne manekiny są ciekawym dodatkiem do aranżacji sklepu. Jaki rodzaj manekina wybrać? Gdzie można go ustawić? Sprawdź!

Manekin ozdobny – czyli jaki?

Manekin pełni przede wszystkim funkcje praktyczne – jest on używany do ekspozycji w sklepach odzieżowych oraz zakładach krawieckich. Jednak w sprzedaży można znaleźć także manekiny ozdobne, które pod względem swojego wyglądu przyciągają uwagę od razu.

Stylowo wglądający manekin ozdobny może być też ciekawym dodatkiem do sklepu odzieżowego. Niekoniecznie musi wtedy służyć do prezentacji na nim ubrań i dodatków, ale może być niebanalną dekoracją, która będzie nadawała wnętrzu elegancki wygląd.

Gdzie ustawić manekin dekoracyjny?

Najczęściej manekin dekoracyjny służy jako w aranżacji wnętrz jako element wypełniający puste przestrzenie. Może być on umieszczony w narożniku sklepu lub też przy strefie przymierzalni. Ponadto może również ciekawie prezentować się na witrynie sklepowej.

Jaki manekin ozdobny wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje manekinów ozdobnych. Przy wyborze tego odpowiedniego najlepiej kierować się wystrojem przestrzeni, aby dopasować go do jej klimatu.

Ozdobny manekin metalowy

Tego typu manekin dekoracyjny wykonany jest z drutu metalowego, na przykład w kolorze czarny, białym czy złotym. Świetnie prezentuje się we wnętrzach o stylu vintage oraz retro.

Manekin ozdobiony z kolorową tkaniną

Taki manekin dekoracyjny najczęściej wykonany jest ze styropianu i pokrywany jest dekoracyjną koszulką, na przykład w nadruk kwiatów. Takie manekiny są także lekkie i łatwe w użytkowaniu. Tkaniny – koszulki można również zmieniać.

Dekoracyjny manekin drewniany

Ciekawym pomysłem będzie także manekin ozdobny wykonany z drewna. Takie manekiny prezentują się świetnie we wnętrzach urządzonych w stylu vintage, retro, ale także loft.

Główka i podstawa manekina ozdobnego

Wybierając manekin dekoracyjny, warto także zwrócić uwagę na jego główkę i podstawę. Również powinny być one ozdobne, by cały manekin mógł prezentować się elegancko.

Najczęściej podstawa wykonana jest z dekoracyjnie formowanego drewna. W sprzedaży można znaleźć także manekiny z kółkami, które są łatwe w przemieszczaniu. Główki także mają ozdobny wygląd, by całość prezentowała się atrakcyjnie.

Sprawdź także