Manekiny

Manekin do rysowania – pomoże w ćwiczeniu umiejętności szkicowania

Manekin do rysowania – pomoże w ćwiczeniu umiejętności szkicowania

Chcesz zacząć swoją przygodę z rysowaniem? A może udoskonalić technikę szkicowania? W takim przypadku warto sięgnąć po odpowiednie pomoce. W domowym warsztacie początkującego rysownika bardzo praktycznym przedmiotem będzie manekin do rysowania. Dlaczego warto go kupić? Co wybrać?

Manekin do rysowania – do czego się przydaje?

Wielu rysowników dopiero doskonalących swój warsztat ma trudności z rysowaniem postaci człowieka. Oczywiście, najlepiej ćwiczyć swoje umiejętności z pomocą żywego modela, lecz nie zawsze jest to możliwe. Wtedy doskonałym wyborem będzie manekin do rysowania w formie drewnianego ludzika.

Prosty w swojej konstrukcji, ale jednocześnie łatwy w regulacji drewniany ludzik pobudza wyobraźnię i dzięki temu ułatwia ćwiczenie umiejętności rysunku. Można ustawić go w dowolnej pozycji, dlatego stosowanie go nie nudzi. Dzięki temu, że drewniany manekin do rysowania nie ma również rysów twarzy oraz innych cech osobniczych pozwala na skoncentrowanie się na jego sylwetce, czyli na tym, co najważniejsze podczas doskonalenia warsztatu rysownika.

Drewniany manekin do szkicowania – jak z niego korzystać?

Pomoc jak manekin do szkicowania może być używana na wiele sposobów, dlatego też umożliwia ona uzyskanie bardzo dobrych efektów w nauce rysunku. Jak z niego korzystać?

1. Wybierz przybory

Do nauki szkicowania należy zebrać odpowiednie przybory. Warto zadbać o ich różnorodność, na przykład ołówki o kilku twardościach. Pod ręką warto też mieć gumkę do ołówków i temperówkę.

2. Ustaw manekin w odpowiedniej pozycji

Drewniany manekin rysunkowy może być ustawiony w różnych pozycjach, dlatego można wybrać taką, którą akurat chce się przećwiczyć.

3. Rozpocznij rysowanie

Możesz skoncentrować się na odtworzeniu wyglądu manekina w realistyczny sposób lub posłużyć się jego pozą do stworzenia całkowicie innej postaci. Dzięki temu drewniany manekin jest jedną z najlepszych pomocy dla początkujących rysowników!

Sprawdź także